erb

Město
Most

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

ZPRÁVY Z RADNICE

Primátor Jan Paparega: Nesouhlasíme s výsledkem průzkumu Obce v datech

Město Most nesouhlasí s výsledkem projektu Obce v datech, který hodnotil kvalitu života ve 206 českých obcích, a napadá objektivitu hodnoticích kritérií. Na základě ohlasů na sociálních sítích považuje vedení města Mostu za nutné poukázat na nedávno zveřejněný, ovšem zcela neobjektivní průzkum. Město Most se dle jeho výsledků nachází na 204. místě ze všech obcí.

více informací web Mosteckých listů online

Taháky na schodech pomáhají dětem s opakováním učiva

Vzdělávají hrou a ještě mají ten bonus, že dokáží oživit a zkrášlit prostředí. To jsou edukativní polepy, které se právě instalují do většiny mosteckých mateřských a základních škol a také do základních uměleckých škol a knihovny. Objevují se na schodech, na zemi, venku i uvnitř budov.

 

Mostecká slavnost už tuto sobotu: skvělé kapely a bohatý program

Už se to blíží, nezapomeňte, přijďte. Spousta hudby, dobrého jídla a pití a dalších zážitků. Čtyři pódia, spousta koncertů, dvanáctihodinový program a mnoho atrakcí vás čeká v sobotu 14. září odpoledne na tradiční Mostecké slavnosti v areálu přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Díky partnerům - Seven Energy, SD Group, Ústecký kraj, skupina ČEZ a statutární město Most - mohly náklady na letošní akci vyšplhat až na téměř tři miliony korun.

 

Zveme vás na zasedání Zastupitelstva města Mostu dne 19. 9. 2019 od 13 hodin

Zastupitelstvo opět přenášíme on-line. Můžete nás sledovat z domova. Níže přílohou pozvánka s programem.

 

Černí andělé do Ligy mistryň!

Mostecké házenkářky si poprvé zahrají nejprestižní soutěž! V dramatickém nedělním finále porazily turecký celek 35:33, zajistily si tím postup a úspěšně tak završily mnohaleté snažení celého klubu.

 

Vybíráme z jednání Rady města Mostu 3. 9. 2019

Termíny svatebních obřadů a vítání občánků v roce 2020

Rada města Mostu schválila předložený rozpis termínů pro konání svatebních obřadů v roce 2020. Svatební obřady, které se uskuteční v obřadní síni magistrátu v určených termínech a stanoveném časovém rozpětí 8 – 15 hodin nejsou zpoplatněny. Radní vzali rovněž na vědomí termíny vítání nových občánků města Mostu v roce 2020. Termínů svatebních obřadů je 23, vítání občánků 12.

 

Město vyhlásí architektonicko – krajinářskou soutěž na Znovuzrození parku Střed

Radní vzali na vědomí informace o přípravě architektonicko - krajinářské soutěže Znovuzrození parku Střed, která bude vyhlášena 25. září 2019 jako užší, jednofázová a neanonymní. Dne 4. prosince 2019 se uskuteční prohlídka zájmového území a úvodní workshop pro soutěžící. Odevzdání soutěžních návrhů soutěžícími bude nejpozději do 26. února 2020. Soutěžní návrhy by měly respektovat finanční limit 60 mil Kč včetně DPH na celkovou rekonstrukci parku.

 

 

Hospodaření města skončilo v prvním pololetí přebytkem

Rada města Mostu doporučuje Zastupitelstvu města Mostu vzít na vědomí hospodaření města Mostu k datu 30. 6. 2019. Přebytek hospodaření k uvedenému datu činil 151.999.000 Kč. Příjmy včetně sociálního fondu činí 772.404.000 Kč a výdaje 620.405.000 Kč.

 

Veřejné zakázky

Radní schválili Technických službám města Mostu, a. s. zadání veřejné zakázky na rekonstrukci oplocení Aquadromu. Původní oplocení již nevyhovuje, podezdívky jsou zvětralé a popraskané, ocelové prvky vyznačují pokročilý stav koroze. Nové oplocení v délce 695 metrů umožní zmenšit plochu areálu z hlediska zabezpečení, údržby a sjednocení materiálů. Nově se otevřou pro veřejnost parkové plochy, včetně propojení pro pěší ve směru minigolfu. Nabídková cena činí 4.943.684,21 Kč včetně DPH.

 
Oficiální web města Mostu
Pro více informací čtěte Mostecké listy online

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.